Mul on nii palju tundeid!

Ma ei tea, kas te olete aru saanud aga mul on hetkel käsil kerge madalperiood. Noh, mitte selline kõige hullem ja kurvem aga periood, mil ma ei olegi seltskonnas ehk kõige jutukam inimene, mil silmad kipuvad vahel lihtsalt märjaks minema ja ma arutlen oma peas erinevate asjade üle rohkem, kui muidu. Seotud on see muidugi mitme asjaga ja kõigist neist pole siin õige koht rääkida aga tabasin end täna mõttelt, et IME KA, et Robin on väga emotsionaalne, kui ma ise ju olen samasugune. 

Sõitsin täna Anneliisi juurde, sest meil on suvise lastelaagri asju vaja veel kokku tõmmata. Hommikul olin Robini viinud lasteaeda, Henriga käinud muusikatunnis, valmistanud lõunasöögi ja õhtusöögi ning mõtlesin, et oh.. okei. Äkki ma ei olegi nii suur luuser? Mu terved päevad ei möödu ju diivanil pikali, mul on ikka asju, mis vajavad ajamist ja kohti kus mind oodatakse ning kodune elu ilma minuta ei toimiks ausalt öeldes üldse. Olin eluga täitsa rahul, laulsin raadiost tulevale popile kaasa ning tegime osa enda asju ära. Mina olin rohkem toetav, kui tegevam jõud aga siiski, saime täna tehtud, mis vaja ja vajaliku asja ära tegemine tekitab ju kohe endas ka hea tunde.

Läksin sealt edasi kiiresti lillepoodi, sõin Kalamajas ühe salati ja läksin sõpradele külla beebit vaatama. Beebi oli imeline! Magas mu süles palju ja oli nii pehme, armas ja soe. Nii tore oli korraks ilma oma lasteta olla. Sorri, see ausalt ei tähenda, et ma neid ei armastaks aga hea on lihtsalt OLLA ilma, et keegi sinust midagi tahaks. Rääkisime juttu, sõin kooki ja jõin teed ning uneajal hakkasime koju liikuma. Autos laulsin jälle raadiole kaasa ja siis tuli kurvem laul ja ma olin ise ka jälle jumala kurb. Selline “mida kuradit ma siis ikkagi teen?!”-tunne saadab mind viimasel ajal igapäevaselt ja ma tunnen, et mul on mingit väljundit vaja. Kui suveks on mul meeles mõned täitsa toredad projektid, siis aus on öelda, et kuigi nendega peab tegelema hakkama juba praegu, siis raha nende eest palju ei teeni ja seda, mis teenib, saab kätte alles sügisel. Kõike muidugi ei pea tegema raha pärast. Ma tegelikult pole kunagi midagi ainult raha pärast teinud, kuid samas ma tunnen nii väga, et tahan enda panust ju anda. 

Noh, ja nüüd on kell varsti poolöö ja ma ei ole enam otseselt kurb aga rõõmus ka pole. Mind teeb rõõmsaks see, et kohe varsti on Robini sünnipäev! Samas teeb kurvaks see, et mida ma peale seda siis jälle ootan.. mida ma teen? Ja siis ma hakkan mõtlema, et no mida ma muretsen, elu annab vastuseid ise ka, tuleb olla avatud ja positiivne. Aga ma ju olengi olnud.. kus mu vastused siis on? Ma tõesti ei tea, kas ma äkki hakkasin lihtsalt nõmedaks või miks mul on peas viimasel ajal nii palju küsimusi millele ma paaniliselt vastust otsin. Ma ju tegelikult.. vist.. tean, et kõik läheb hästi. Ma leian endale selle oma asju, kõik muud asjad loksuvad ka paika. Aga hinges on ikka rahutus.. Tavaliselt aitab selle vastu jooksmine aga praegu magavad juba kõik peale minu, nii et ma ei hakka jooksma minema. Proovin lihtsalt mitt end üle mõelda, kaaluda enda variante ja keskenduda heale oma elus. Ma tegelikult ei taha olla inimene kellel on palju ja kes ikka pole rahul. Ma ei arva, et hetkel ka nii oleks. Ma lihtsalt.. otsin midagi. 

Mul on nii palju tundeid. Rahul, rõõmus, mures, kurb, pettunud, vihane, positiivne, rahutu.. Need kõik on koguaeg läbi segi minu sees ja muudkui keevad seal ning mul on natukene lihtsalt tunne, et kohe varsti keeb see asi üle. Samas ei ole ju asi igavuses – mul on mitu asja vaja veel täna ära teha. Noh, nüüd ma otsade kokku tõmbamise asemel hakkasin hoopis jälle heietama, et mis mul ikka viga on.. Panen parem ruttu punkti. Punkt. 

Siia lõppu aga üks kiikuv Henri, kelle elus on vist küll vaid megapalju rõõmu. Ja see ongi tähtis! 🙂 

4 Comments (+add yours?)

 1. Nell
  Oct 12, 2016 @ 05:45:17

  Mina olen selline inimtüüp, kelle sügised kipuvadki kuidagi nukraks aga sel aastal on olemine kuidagi eriti kurb. Ka minul ei ole töökohta kuigi laps on juba tubli lasteaialaps ja ise tahaks ka end kodust väljas teostada.
  Mind ennast häirib praegu täielik motivatsioonipuudus. Mul oleks teha kümneid asju nii kodus kui töökoha leidmiseks kuid lihtsalt ei ole motti enda liikuma saamiseks. Ja need tegemata asjad teevad meele veel kurvemaks…. Loodan ,et on mööduv faas ja saan (saame) jälle endaks tagasi 🙂

  Reply

  • kristipere
   Oct 12, 2016 @ 08:17:24

   Jah. See on nats selline lõputu ring – pole motivatsiooni asju teha ja see tegemata jätmine tekitab veel hullemat nukrust. Motivatsiooni kahjuks ebayst tellida ka ei saa, nii et peab ikka midagi välja ise mõtlema..

   Reply

 2. Maria
  Oct 12, 2016 @ 14:55:42

  Ennustan siin suhteliselt huupi, aga äkki oled beebiootel? 🙂 Või ootad, et oleksid beebiootel? 🙂 Mõnikord oskavad võõrad inimesed rohkem ridade vahelt lugeda või asjadest aru saada, Sinu viimase aja postitustest on nagu kolmanda lapse soov läbi kõlanud.
  Muidu mõistan sind. Ise olen 6 aastat poolkodune olnud, tegelen raamatupidamisega ja teen firmadele otse kodust tööd. Laps on samuti kodune, tegeleb mitme hobiga ja nüüd käib ka eelkoolis. Poolteist aastat oleme abikaasaga proovinud uue beebi ootele jääda, vahepeal jäingi aga rasedus peetus. Nüüd jälle ootab. Iga päev on nagu tunnete karusell ja mõnikord on ikka väga raske 😦
  Soovin Sulle palju palju jõudu ja mõtteviisi, et Sa oled ikka üks väga õnnelik inimene 🙂 Ja ilus kaaa 🙂

  Reply

  • kristipere
   Oct 12, 2016 @ 15:04:41

   Nii kahju kuulda, et beebi pole tulnud! Ma tean, et siin ei lohuta ükski minu sõna aga pikad paid siiski!

   Ma ise ei ole rase ega ausalt öeldes, soovi ka hetkel olla. Pigem vastupidi. Ma tahaks kasvõi kodust poole kohaga midagi niimoodi teha, sest mul juba lihtsalt sõidab katus ära. Olen muidugi ses suhtes õnnelik inimene, et me oleme kõik terved ja teineteisel olemas ning proovin seda endale ka alati meelde tuletada 🙂
   Ja aitäh komplimendi eest!

   Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: