Robin ja lasteaed 

Ma ei tea, kas te olete tähele pannud aga meie Robin on juba nii suur poiss! Ma tema pikkust ja kaalu ei teagi täpselt aga no suur on ta ka muus mõttes! Riideid kannab ta igal juhul pigem 116 suurust ja ma arvan, et kaalub ta kuskil 18-19kg. 

Robin on alati vist olnud enda vanuse kohta selline keskmise pikkuse ja kaaluga laps. Isu on tal minu meelest pigem väikr tavaliselt. Samas see oleneb hoopis toidust praegu. Vahel sööb pastat ära kolm portsu aga frikadellisuppi läheb ainult pool kaussi. Lasteaias sel teemal ei kurdeta, ju seal sööb ilusti. 

Robinil hakkas augusti algusest uuesti lasteaed. Iga päev ta ei käinud aga pool aega alguses küll. Praegu on juba nö sügisperiood ja Robin käib 4-5 päeva nädalas. Ühe päeva tahaks talle ikka vabaks teha, kasvõi poolikult. Muidu on tema lasteaiapäev 9-17:45ni umbes. Varem minna pole eriti mõtet, sest nagunii tuleb siis oodata kuni mäng lõppeb. Kui õues on ilus ilm, siis ma teadlikult lähengi alles 18ks, et ta saab võimalikult kaua õues olla ja mängida, sest peale iga lasteaiapäeva ise eraldi õue ei jõuagi. 

Ühel hommikul tegime lasteaeda kaasa õunakooki. Robin ise aitas hoolega ja pärast kuulsin, et kõikidele sõpradele maitses ka väga.

Minult on mitu korda küsitud, et kuidas seal meie lasteaias asjad käivad ja kas see pigem ikka on hoid, kus neil pole väga konkreetset päevakava. Täitsa vale puha. Meie isetehtud lasteaed on oma päevakava poolest üsna sarnane igale teisele lasteaiale:

 • hommikusöök
 • väike mänguaeg
 • õppetegevus (igal päeval erinev tund)
 • õues olemine
 • lõunasöök
 • lõunauni
 • õhtuoode
 • mänguaeg toas ja õues ning sekka ilmselt mingi õppetegevus samuti

Tegelikult ega ma minuti pealt ju nende ajakava ei tea ja ega ma tunnegi, et peaks. Õpetajad on meil nii toredad ja asjalikud, et ma usaldan neid küll 100%. Praegu minnakse teisipäeval ja neljapäeval peale lõunaund ja väikest ampsu ka ujuma. Ujumise panime paika juba mai kuus ja kuna me kiiresti reageerisime, siis saime Audentesesse kogu rühma ujuma. Treeneriks on neil Nonna, keda väga palju kiidetakse. 

Eile oli esimene ujumistund ka. Meie unustasime selle kodus ära ja kui see lasteaias meelde tuli, siis Robin oli väga kuri. Tema sinna ei lähe ja mis ujumine ja minge ise, kui tahate. Mõni aeg hiljem viisin talle ujumiseks vajalikud asjad lasteaeda ja vestlesime pikemalt ning ta sai aru, et ju pole ikka vaja karta midagi. Talle lihtsalt ei meeldi ootamatused üldse. Tund oli tegelikult väga hästi sujunud ja Robin juba ootab homset, et saaks uuesti ujuma. Ta tahaks väga mõnes trennis veel käia aga kahjuks eelmise aasta trenn on samal päeval, kui ujumine ja me pole veel uut valinud. Ilmselt vaatame midagi natukene juurde Audentesest küll. Paljuks me seda ei pea, sest elu on selline, et koguaeg nagunii kohale ei jõua ja noh.. Robinit tundvad inimesed saavad ka aru, et ta eriti kergelt ei väsi 😉 

Ka jätkuvad minu teada lasteaias varsti kabe 2x nädalad ja laulmine korra nädalas. Mõlemad lastele väga meeldivad 🙂

Robin tüdrkute asju ja mänge ei karda. Eks pätt ja politsei on vahva küll aga vahel on juuksur ka tore.

Teinekord ikka Robin ütleb, et on parema meelega kodus. Esmaspäeval ka olime. Samas hakkab siis poolest päevast ta ikka lasteaeda igatsema, sest seal on ju kõik sõbrad. Kokku on meil kirjas 11 last, kohal vist on keskmiselt 9. Tööl on korraga õpetaja ja abiõpetaja. Hommikupudru teeb abiõpetaja Katrin ise ja see on iga lapse lemmik. Katrinit muidugi abiõpetajaks kutsuda on kummaline, sest tema panus on väga suur ja vajalik. Lõunasöögi tellivad õpetajad hommikuti ja õhtuoode valmib koha peal. Robin polr toidu üle kordagi kurtnud. Ma ise saadan aegajalt ikka puuvilju, tomateid, kooki või vahel ka kommi ning sama teevad teised emad. 

Mulle meeldib teadmine, mis mu laps teeb ja kuidas tal läheb. Nagu Britt kirjutas, siis neil on süsteem nii teistmoodi, et ta niii väga sellest puudust ei tunnegi aga mina olen sellega ju nii harjunud. Robin polegi “tavalises lasteaias” kunagi käinud, nii et minul puudub nendega võrldusmoment aga kõik meie tuttavad on enda lapse lasteaedadega väga rahul ja see ongi kõige olulisem – vanemad on rahul ja laps on rahul. Kõigile sobivad erinevad asjad. 🙂 

Kas koolile ka oleme mõelnud? Ikka, pidevalt. Ma ei taha lihtsalt mõeldagi, et see polegi enam ju kaugel. Ma pole sellega nõus. Mul on beebi kodus! Eks järgmine aasta valime eelkooli lasteaiale lisaks ja see annab koolivalikul natukene ka aimu aga oleme mõlemad Raidoga seda meelt, et Robini kooli valides võiksid seal olla väiksemad klassid ja individuaalsem lähenemine. Õnneks natukene on veel ju aega 😉 

6 Comments (+add yours?)

 1. Saana
  Sep 07, 2016 @ 10:59:10

  Robin on tõesti juba suur poiss! Aga mul tekkis hoopis selline küsimus, et kuidas Robin omal ajal mähkudest lahti sai?

  Reply

 2. kristipere
  Sep 07, 2016 @ 11:09:25

  Tead, ma ei mäleta eriti. Uskumatu, kui kiiresti need asjad ununevad. Sellest aga võib järeldada, et eriti hull protsess see ei olnud. Harjutama hakkasin aga üsna hilja. Robin oli siis vist umbes 1,5-aastane. Panin ta potile istuma ja andsin mänguasju kätte, ise rääkisin, et siia nüüd tuleb pissida ja kakada. Lõpuks ta kakaski. 😀 Siis plaksutasime kodus ja andsime ananassitükke ehk ”komme”. Aga alles umbes pool aastat hiljem võtsime öise mähkme ära.
  Hugo läks sul hoidu, seal ka vaikselt hakatakse potitama, nii et see kambavaim mu arust aitab igas asjas kaasas. Ka lollitamises muide.. 🙂

  Reply

 3. Gina
  Sep 20, 2016 @ 13:14:23

  Huvi pärast küsin, et mis on selle lasteaia nimeks? 🙂

  Reply

 4. Gina
  Sep 20, 2016 @ 13:24:52

  Aitäh vastamast 🙂 miskipärast arvasin, et see tegutseb Nõmme kandis.. aga siiski mitte, jah?

  Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: