Tuljak

Raido oli juba pool aastat rääkinud, et ta tahaks Tuljakusse minna, sest mulle ka seal kindlasti meeldiks. Ma ise olen selliste restoranide suhtes ikka kahjuks natukene skeptiline aga eile otsustasin Tuljakule siis lõpuks võimaluse anda. 

Mulle väga meeldis sealne atmosfäär. Hästi tubane oli ja need tumedad toonid tekitasid sellise mõnusa välismaailmast eraldatud tunde. Aru oli saada, et kasutatud oli kvaliteetseid materjale ning alati suur pluss – söögiriistad ei olnud ära kriibitud. Väike asi aga.. 🙂 Eriti vedas meil kelneriga. Ta oli täpselt parajalt sõbralik ja jutukas, selgitas ja andis nõu, ei olnud pealetükkiv ja sai ka naljast aru. Kui ma ei eksi, oli ta nimi Oliver, nii et tervitused talle. 

Raido sõi eelroaks veiseliha einevõileiba, pearoaks marmorsteiki ja magustoiduks kohupiima sõrnikuid. Mina sõin kaks eelrooga, sest esiteks ma muidu ei oleks jaksanud magustoitu süüa ja teiseks need asjad tundusid väga head ka. Alustasin BBH-ga, mis on Vietnami supp, jätkasin rebitud salatiga suitsukanaga ning magustoite võtsin ma kaks: poolkuu shokolaadikook kirsisorbeega ja jogurtikreemi sidruni, küpsise ja basiilikujäätisega. Peakoka tervituseks oli nende köögis küpsetatud must leib, või, mingi sinepilaadne kreem sibulaga ja suitsetatud maasink. Vist. Igal juhul Raido peaaegu, et pidi sundima mind seda proovima aga tõesti – oli hea! Sink oli parajalt suitsune. Minu jaoks natukene pekine aga ma seda lihtsalt ei söönud. Arutasime ka, et hästi tihti on peakoka tervitus selline, mida 10st inimesest 6s ei söö aga selline lihtne ja hea asi maitseb ilmselt kõigile. 

Raido esimene käik maitses talle küll väga aga ta ütles, et seda liha oleks võinud isegi natukene vähem olla. Minu jaoks oli supp ka väga hea aga kuna ma lasin sealt sealiha välja jätta, siis ehk ta natukene oli seetõttu maitsetum. Aga oma viga 🙂 See on natukene vürtsikas ja see mulle meeldis aga kes ei armasta vürtsikat, sellele võib see ikkagi natukene palju olla. Teine käik oli minul see eest ikka väga hea! Mulle toodi alguses lauda väike murumuna ja ma mõtlesin, et no huvitav mis see küll on. Kui sööma aga hakkasin, siis.. Vauu, nii lihtne ja kerge ja imeline! Kahjuks oli see ju eelroog ja mitte väga suur aga siis mahtuski kaks magustoitu.. 


Mis te arvate kuidas Raidole ta liha maitses? Ilmselgelt väga hästi. Kuigi ta tunnistas, et kaks väga liharikast toitu ei olnud ehk eriti arukas mõte, siis järele ometigi ei saa jätta selliseid häid asju. 

Magustoidud..


Oeh. Kõige tagumised on sõrnikud, mis olid varem olnud lastemenüüs aga osutusid väga populaarseks. Nende kõrval isetehtud jäätis. Keskel on shokolaadi poolkuu. Näeb välja nats igav? No ei olnud seda kohe üldse? See on kaetud musta puruga, mis pidavat olema valge shokolaad, mis mingi nipiga mustaks tehtud.. 

2 Comments (+add yours?)

 1. Maria
  Sep 05, 2016 @ 20:25:46

  Eelneva teema kommentaarides kiideti sind aususe eest, mina kiidan kaaa!!! 🙂 Mulle väga väga meeldivad Sinu arvustused erinevate kohtade suhtes. Selgelt tood välja positiivse poole ja mõnusalt huumoriga kirjutad ka negatiivsetest joontest! Väga meeldib! Saab koha kohta selge pildi! Kusjuures tänu Sinule käisin just perega Rootsi kruiisil (ka pühapäeval) ja väga tore oli (kartsin ka seda laevaseltskonda jms) Samuti ootab ees meid Londoni minipuhkus. Ootan juba Sinu Dublin reisi arvustust, et äkki see ka meile midagi. Ok nüüd ma kõlan nagu mingi creepy järgitegija 😀 Keep up the good work ja kirjuta veel tihedamini 🙂

  Reply

  • kristipere
   Sep 05, 2016 @ 20:37:56

   Hah, ei kõla õnneks, võtan seda vaid komplimendina, aitäh!
   Londoni puhul, ma kardan, on praegu seal olukord natukene muutunud ja seal pidavalt rohkem inimesi olema, seega neid päris turistikohti soovitaks külastada väljaspool primetime’i. Muidu aga nautiga, tegu on ühe mu lemmik linnaga, kus on niii palju kultuuride segu, et pea hakkab ringi käima. Eestlase jaoks ikkagi tõeline suurlinn 🙂

   Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: