“Mu mees ei tea mu riidesuurust”

Ma olen umbes sada korda vist kuulnud naisi kurtmas järgnevate asjade üle:

 • kuidas nende mehed ei viitsi nendega poes kaasas käia
 • abikaasa ei tea mis on mu jalanumber, pükstesuurus
 • mees ei tea millised riided või jalanõud mulle meeldivad
 • kaasal on halb maitse
 • mees ei oska riideid kokku sobitada 
 • abikaasa ei pane tähele, kui olen värvinud juukseid, lõiganud uue soengu, teinud teistmoodi meigi, ostnud endale uue kleidi
 • mees ei aita kunagi, kui küsin temalt, kumma pluusi ma selga peaks panema

No ja siis ma ausalt muudkui naeran omaette. Naljakad ikka need mehed, sest suure tõenäosusega on nii, et naine teeb ja teab kõiki neid ülalmärgitud asju – riiete suurust, maitset, tahab shopata, oskab asju valida ja kokku sobitada, märkab uusi asju (sest need on kas tema enda vōi koos ostetud) jaaaaa niii edasi. Mehed lihtsalt.. ei tea, ei pane tähele, neil on suva?

And then there’s Raido. Ausalt. Raido on kõikide meeste vastand. Muidugi, sokke ta pesukorvi ei pane ja prügi välja ei vii aga selle riiete teemaga võiksid küll teised mehed temalt päris palju õppida: 

 • Raido teab täpselt mu riidesuurust ja jalanumbrit
 • Raidole meeldib poes käia ja asju osta
 • Raidol on hea maitse – st ta teab peaaegu alati, mis mulle meeldib
 • ta paneb tähele, kui ma ostan uue kleidi või muudan soengut või teen midagi veidrat endaga
 • Raido ütleb alati ausalt, mis ta mu riietusest arvab ja aitab enne pidu küll kleiti valida kui vaja 

Ma olen ikka väga mitmeid kordi saanud kiita – et oi, sul nii ilus see või too ja siis olen pidanud vastama, et see on Raido kingitud. Kuid ärge saage minust valesti aru, ma ei vingu – mulle küll meeldib see. Esiteks ostab ta mulle aegaajalt lampi riideid ja jalanõusid. Need on ilusad ja enamasti parajad – ühe kleidiga läks nats nihu, XS oli veitsa väike. Samad muud asjad  – alati sobinud. Teiseks ma saan vabalt talle öelda, et kuule, mine osta mulle seda või toda. Ma usaldan ta maitset. Kuna ma olen laisk inimene, siis see on mulle väga mugav. Kolmandaks on tore lihtsalt, kui ma ei pea vägisi teda poodi vedama. Ta tuleb hea meelega ja ostab endale ka vabatahtlikult uusi asju ikka. Neljandaks oskab Raido osta asju ka lastele. Tegelikult on lausa pooled Robini riided ilmselt Raido ostetud ja valitud. Paljud emad teevad hullu probleemi, et oi, mis talvekombekas ikka lapsele aga ma lihtsalt ütlesin Raidole, et mine vaata Scandikidsi ja “too midagi”. Tõi väga ilusa ja sooja asja. 

Paras kiidulaul sai siia kokku aga no kuidagi mõnus oli täna lihtsalt – ma ise ei viitsinud lastega poodi minna aga mul ja Henril oli rattakiivreid vaja. Raido läks ise, saatis korra poes pildi ja siis ma nats juhendasin ja Raido ostis mulle ära. Henri oma aga valis ise, Robinile kahed jalanõud ka. Kiivrimudeli valis ta ka mulle aga ma valisin värvi. No nii hea lahendus lihtsalt. Ja täna panin ketsid jalga ja vaatasin, et no nad on ju nii ilusad. Siis tuli meelde – Raido kunagi tellis, ma lihtsalt üks päev sain paki ja panin need jalga. Mõnna eksju. 

 Vaatasin, et mul telefonis piltidel ka seljas suhteliselt palju Raido kingitud asju. Näiteks Kuma liblikas..  
..Robini pusa..

  

..minu tuunika..  

 
..laste kampsunid..

   
..Henri kombe.. Ja lambanahk ka 😀 

 
..minu kleit!..

  
..minu pintsak..

 
..ja ka see pintsak..

  
Tegelikult on neid asju veel rohkem ja see polnud siin üldse mingi “vaadake kui ägedad asjad mul on” postitus, vaid vaadake parem kui äge mees mul parem on. Okei, et mitte liiga lahke olla, siis see mees kindlalt ei teagi kus kodus pesukorv on ja oma nõud masinasse paneb ta ka korra kvartalis aga vähemalt maitse on tal hea! Seda on muidugi juba sellest näha, et ta minuga abiellus.. 🙂 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: