Henri 7 kuud.. ja mõned päevad

Mitte ükski kuu pole mul vist meeles olnud, et kirjutaks täpselt 24ndal kuupäeval mingi väikese kokkuvõtte Henrist. Robiniga ma vist tegin seda küll piinliku täpsusega ja ma ise loen neid postitusi ju siira huviga. Alles üleeile võtsin Robini 7nda kuu postituse ette ja lugesin sealt, et tal siis oli esimene hammas alles tulemas, ta peaaegu, et enam ei saanudki rinda ja tal oli siis nohu.

See viimane asi on naljakas natukene, sest praegu on ka Henril väikene nohu. Algas see eelmine nädal, kui me kogu perega väga haiged olime. Henril piirduski see asi ainult väikese nohuga aga siiski segas see teda ühel ööl natukene. Kõik päevauned on Henri muide siiani õues teinud ja minu arust see on pigem nohule hästi mõjunud. Värske õhu käes magades on nina lahti olnud ja uni ikka kõvasti parem, kui voodis. Igal juhul on praeguseks see nohukene minema ka läinud ja eriti ma sellepärast enda pead ei vaevanud.

Seda nohu võib samas seostada ehk ka sellega, et Henril tuli kolmas hammas. Ta oli siin pühapäeval ja esmaspäeval hästi viril, nii et ilmselt see siis millalgi lõikus. Eile igal juhul avastasin, et votvot, seal üleval ka midagi teravat. Ausalt öeldes on minu arust hambad see põhiasi mille kaela aetakse lapse iga muret – ei maga, ei söö, jonnib, jaurab, ilastab jne. See on üsna mugav vabandus mida saab kasutada kuni vähemalt teise eluaastani. Henri puhul me oleme seda seni minimaalselt kasutanud, sest tegelikult on tal need 3 hammast kõik tulnud üsna rahulikult. Kui ma kirjutasin ka, et ta oli hästi viril, siis tegelikult ilmselt ta NIII viril ei olnudki aga kuna ta muidu üldse ei jaura ega jorise, siis oli seda kohe aru saada.

Ehk et jah, võib öelda, et Henri on üks neist lastest, kes on 99% ajast ülimalt rõõmus ja õnnelik. Ta peaaegu mitte kunagi ei jorise niisama, st ilma mulle ilmselge põhjuseta. Üldiselt on, nii et ta ärkab üles, roomab maas, sööb midagi, roomab veel ringi, läheb toimetab oma asjadega või võtab suuna Robini tuppa ja mängib seal omaette. Ma ei käi tal eriti järgi ja parematel päevadel ma loen sel ajal lihtsalt raamatut või koristan. Eks vahel tuleb väss ikka peale ja siis peab natukene teda lõbustama, kuid üldiselt ma ei saa üldse kurta, et Henriga oleks kuidagi raske. Kui ma haige olin, siis ta lõbustas ennast ka väga edukalt mitu tundi järjest ise.

Henri lemmik asjad on seni need asjad, mis teevad häält. Tal on enda üks klaver ja siis muusikapleier, mis on väga popid. Muidugi sobivad kõik asjad, mis kuidagigi suhu mahuvad ja venna asjad, millega tegelt ehk mängima ei peaks ehk näiteks suured legoklotsid, ämblikmehed, autod jne. Ka venna kaisukaid topiks suhu aga Robin on nende suhtes hästi kaitsev ja vaatab, et need kuskile vedelema ei jääks. Muidu Robin väga kade ei ole ja kui ta vahel mõnda asja ei taha anda, sest Henri ilastab selle täis, siis leiab ise mingi aseaine ja on ikka kõik rahul.

Henri sööb väga hea isuga. Suu on lahti, amps sisse ja kohe andke aga veel. Hommikuti tavaliselt neljaviljaputru või hirsiputru pirni/ploomipüreega, päeval juurviljapüreed ja mingit liha natukene ning õhtuks mingit Hippi õhtupuru. Rinda saab Henri päeval 1-2 korda vastavalt ta enda tujule ja minu laiskusele. Õhtuti joob ta pudelist Aptamilli u 200ml ära ja öösel saab ta rinda nii palju, kui tal tuju on. Ma ei tea üldse mitu korda see on: võib olla 2 aga võib olla 23 ka. Ma proovin lihtsalt magada ja läbi une toimetada, et ise hommikul jaksaks üles tõusta. Öist võõrutamist mul plaanis ei ole veel teha ja üleüldse imetamist ma veel lõpetada ei plaani. Ilmselt aprilli lõpuks siiski tuleb see öine rinna otsas magamine lõpetada, sest siis me oleme Raidoga kaks ööd ära. Ma tegelikult ei muretse üldse kuidas Henri hakkama saab, sest no ausalt.. ta on väga tsill. Pigem kuidas ma ise temata olen..

Henril on üsna kindel päevagraafik. Ma ei ole otseselt seda küll kuidagi pressinud aga see kujunes lihtsalt päris ammu ja nüüd ta selline on. Üldiselt magab ta kaks korda päevas: kella 9-11:30ni ja siis kuskil 14:30-16:30ni. Kui peaks juhtuma, et see teine uni on lühem, siis ta teeb kolmanda une ka kuskil 17:30-18:30 paiku aga üldiselt magama lähevad nad Robiniga mõlemad kuskil 20:30 paiku. Henri ärkab hommikuti tavaliselt 7 paiku, Robin 7:30 paiku. Kõik päevauned teeb Hentsu jätkuvalt rõdul vankris ja ööunne on ta viimasel ajal jäänud peale söömist ise. Ilmselt see muutub iga nädal aga noh, praegu on nii nagu on. Öösel võib ta magada väga hästi ehk ärgata vaid paar korda söömiseks aga võib ka olla nagu täna öösel ja ta lihtsalt roomab rõõmsalt ringi mööda voodit. Ma ei tea, miks talle see roomamine nii väga meeldib..

Päeval on ta VÄGA aktiivne ja roomab igale poole ja hästi kiiresti. Läheb käpuli asendisse ka aga nii talle liikumine ei tundu vist eriti huvitav. Istuma ajab end aegajalt ise küll ja jaksab istuda ka aga teda vist väga ei huvita see istumine – tal on vaja kogu aeg kuskile edasi minna. Igasuguste asjade najal on põlvili ja eile ajas Raido toel end üldse jalgadele seisma. Talle üleüldse meeldib, kui teda püsti hoida ja hüpitada, nii et ma ei imestaks, kui ta 3 kuu pärast kõndima hakkaks. Ronida meeldib talle praegu väga – üle meie, üle söögitooli jalgade, üle Robini kaisuloomade. Samas oli ka Robin ses vanuses suht väike mägironija.

Ja siis on muidugi kassid. Need meeldivad Henrile väga aga ega tema neile nii väga ilmselt ei meeldi. Ta vaatab neid ja naerab ja siis on kassid ka rahulikud. Ühel hetkel aga tahab Henri kassi saba süüa ja Puhhil on natukene see vist kopa ette visanud, sest siis ta läheb minema või tahab käpaga panna. Henril on praegu näo peal kriim ja MINU ARUST tegi selle kass tegelikult aga ma pole 100% kindel ka. Samas.. laps peab mu arust ikkagi ise õppima ka seda ohtu tunnetama, nii et ega ma kassi pidevalt Henrist eemale ei aja. Räägin ikka, et pähh ja ära tiri aga eks nad koos siin kasvavad tegelikult. Puhhil on ilmselt pool aega ikkagi lihtsalt hea meel, et keegi viitsib ta peal ronida ja ei aja teda ainult taga nagu Robin teeb.

Vahva sell on see meie Henri. Hästi nunnu rõõmupall ja lõbus seltsiline. Ootab iga päev lasteaiast vennat koju, ronib meeleldi issi peal ja mürab temaga, üks lemmikumaid asju on, kui Raido võtab tema sülle ja siis ajab Robinit taga.. ta kohe niii kõvasti siis lagistab naerda, et endal läheb ka tuju sekundiga heaks. Üldiselt teeb Henri tuju kõigil kiiresti heaks, sest ta on nii armas lihtsalt. Meie väike kavalpea 🙂

 

 

hentsu7hentsu71hentsu72

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: