Mis kuradi asi see on?!

Võib olla viisakas inimene ei paneks sellist pealkirja aga ma küsiks selle viisaka inimes käest, et kas sul on 39 palavik? Ei ole? Siis vaiki!

Pühapäeval oli mul imelik olla. Esiteks tundus mulle, et üks piimajuha on täiega umbes ja teiseks valutas mul meeletult pea ja olid külmavärinad. Ma ei jää väga tihti haigeks, seega ma olin kindel, et see on kadunud hommikuks. Esmaspäeval ärgates oligi täitsa okei olla. Robin pidi maale minema aga ema helistas, et nad ka haiged. Mõtlesin, et noh, mis seal ikka, inimesed jäävad ikka haigeks ja loodetavasti nad on kiirelt terved. Robin korraks kurtis peavalu aga ma olin kindel, et ta ütleb seda sellepärast, et mul pea valutas. Tuju oli tal hea, energiat palju ja kriiskas siin ringi.

Robin läks lasteaeda ja ma läksin koos Henriga magama. Kui ma kell 11 ärkasin, siis oli väga kahtlane olla. Kraadisin – 38,6. Misasja? Mul pole peaaegu kunagi palavikku. Eriti veel sellist! Mõtlesin, et küll läheb kohe paremaks ja mis siin ikka. Aga tuhkagi. Tunniga oli palavik tõusnud 39,5ni ja ma ei saanud üldse aru enam, mis värk on.Võtsin paratsetamooli, istusin ja ägisesin ning ootasin kuni Henril uuesti uneaeg tuli. Palusin, et Raido tuleks koju, sest oli aru saada, et see asi paremaks ei lähe. Pea valutas, silmad valutasid, NAHK valutas. Võtsin veel rohtu, higistasin teki all ja unistasin koogist – jah, endal suur palavik aga meeletu koogiisu. Väga imelik.

Raido tõigi mulle Mimosast kooke ja Robini lasteaiast koju. Emasüda seda kartiski – Robinil ka üle 38 palavik. Raido läks ja tõi ruttu siirupit, sest meil kodus ei olnud. Robin ei olnud terve aasta lihtsalt palavikus olnud! Igal juhul oli meil eile õhtul siin tõsine haigla – Robinil palavik ja köha-nohu väikene, mul endal palavik ja meeletu peavalu ja lisaks tuli Henril NOHU. Kahtlustan, et hambad nats selles süüdi aga no mis seal ikka. Õnneks tal voolab see tatt ise välja ja tuju on ikka pigem hea aga no öö.. oli kohutav.

Hommikul oli meil Robiniga mõlemal üle 38 palavik, võtsime ruttu rohtu, et hullemaks ei läheks ja läksime arstile gripiproovi andma. Õnneks olid mõlemad negatiivsed aga enesetunne on ikka puhta s**t ausalt. Raido pidi vahepeal tööle minema ja lõuna ajaks oli mul selline tunne, et nüüd ongi kõik. Surm tuleb siia majja! Ma suutsin kuidagi Henri magama panna ja siis vajusin ise lihtsalt voodisse. Robin pidi end ise magama panema – pani multika kinni, käis pissil ja jäi magama. Tal on õnneks üsna hea olla ja temal see 38 palavik ongi pigem madal. Nohu seni veel pole magamist ka seganud ja laseb ilusti nina loputada ka. Peale lõunat ärgates oli tal 37,8 palavik, kuid ma kartsin hullemat, sest mul endal oli jälle 39,1. Praegu paratsetamool natukene aidanud ja istusin ning värisen siin oma 38-ga.

Hirmus asi on see palavik. No väga hirmus! Ma ei saa aru KUST see niimoodi tuli. Perearstikeskusest öeldi, et lihtsalt viirus ja tuleb üle elada. Ma väga loodan nii aga mul vahepeal tekib tõesti hirm, et appi, mis mul viga on? Eks see hirm ole tingitud sellest, et ma pole kaua haige olnud. Täpselt aasta tagasi olime ka mõlemad Robiniga väga haiged, kuid enne seda ma polnud vist 10 aastat pidanud AB-d sööma. Sel korral meile veel mingit rohtu ei kirjutatudki vaid hoopis öeldi, et me gripivaktsiini teeks. Ausalt öeldes väga ei taha teha, niigi palju neid vaktsiine mu arust..

Noh. Istume siin. Raido tuleb loodetavasti varsti koju. Robin on tubli ja saab aru, et emme on täitsa soss. Mängib omaette, vaatab filmi ja toimetab. Henri roomab ringi, pühib tatti vaiba sisse ja üritab kassitoitu süüa. Ninapumbaga tõmban tatti vahepeal vähemaks ja panen hanerasva aga ega mu arust selle nohuga polegi eriti midagi teha. Ta läheb nagunii lõpuks ära ja iga asja vist ei peagi hullult ravima. Peaasi, et pisikesel palavikku ei tule!

Ma loodan, et kõik teie olete terved. Ma olen hästi kurb, et me just praegu haigeks jäime, sest me pidime täna naabrite juurde peole minema! Mul oli isegi kleit välja valitud, Robin pidi minema Dominici juurde ööseks.. no aga tuhkagi. Kaija käis pühapäeval meil ja ta sama haige, kui mina hoopis. Kahekesi ägiseme Facebookis, kui raske elu ikka on. Õnneks on haigustega see hea asi, et nad lähevad mööda. Lisaks on siis terve niiii hea olla. Ja ma loodan, et meie oleme ka juba varsti terved 🙂

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: